29/10/2018.

ПОСЈЕТА ГИМНАЗИЈИ „ГАЛИЛЕО ГАЛИЛЕЈ” У ТРЕНТУ (18.10.-21.10.2018.)

У духу наставка сарадње наше школе и гимназије "Галилео Галилеј" из Трента, ученици четвртих разреда били су у посјети Тренту прошли викенд. Ученици, заједно са професорицама Свјетланом Рончевић и Александром Зец, су отпутовали у Италију 18. октобра. Циљ посјете првенствено јесте продубљивање и учвшћивање пријатељства и сарадње између двије гимназије која је почела у марту ове године посјетом гимназије "Галилео Галилеј" нашој школи . Током посјете ученици и професори су се упознали са знаменитостима града Тренто и Болцано. Кроз заједничке активности из Социологије и Логике, уценици и професори су развијали научно- културну сарадњу. Такође су и размјенили примјере добре праксе у области наставе. Врло позитивна искуства из ове размјене су подстрек за даљу сарадњу тако да сви заинтересовани професори заједно са ученицима могу осмислити активности и тако наставити и обогатити сарадњу са гимназијом из Трента. Ученици и професори су се вратили у Приједор 21. октобра, те су пренијели јако позитивне утиске на своје вршњаке и колеге. Пројект сарадње двије гимназије организовале су и реализовале професорице Свјетлана Рончевић и Александра Зец.