10/1/2022.

МЕЂУ ДОБИТНИЦИМА СВЕТОСАВСКЕ НАГРАДЕ И ПРОФЕСОРИЦА АЛЕКСАНДРА ЗЕЦ

Министарство просвјете и културе Републике Српске наградиће Светосавском наградом укупно 40 наставника основних и средњих школа, стручних сарадника, библиотекара и васпитача за постигнуте изузетне резултате и допринос квалитетнијем васпитању и образовању у школској 2021/2022. години. На основу пристиглих пријава на јавне позиве за избор кандидата за додјелу Светосавске награде међу васпитачима и стручним сарадницима у предшколским установама награђено је њих седам, међу наставницима, стручним сарадницима и школским библиотекарима у основним школама укупно 24, док је међу пријављеним наставницима средњих школа награђено њих девет, саопштено је из ресорног министарства. Међу добитницима Светосавске награде у области основног васпитања и образовања за школску 2021/2022. годину је и Маја Јовић Црнчевић, наставник ликовне културе у ОШ “Петар Кочић” из Приједора.

Александра Зец, професор филозофије и социологије Гимназије у Приједору, једна је од добитника Светосавске награде у области средњег образовања и васпитања. Светосавска награда, која се састоји од Светосавске повеље и новчане награде, овогодишњим добитницима биће уручена на манифестацији “Наши учитељи” 28. јануара у Дјечијем позоришту Републике Српске у Бањалуци.

kozarski.com