13/6/2022.

СВЕЧАНА ДОДЈЕЛА ДИПЛОМА МАТУРАНТИМА

Да би био изабран за ђака генерације ученик мора да испуњава посебне услове и истакне се као најбољи међу најбољима. Гимназија је позната башта најбољих и конкуренција је јака тако да је и изазов постићи овакво признање.

Поред учења и владања потребно је бити успјешан и у ваннаставним активностима те такмичењима из различитих наука у зависности од личних склоности. Ова генерација је имала петнаест ученика који су ослобођени полагања матурског испита а то значи да су кроз сва четири разреда имали одличан успјех и примјерно владање. Такође Марија Пешевић, Жељана Тубин, Вања Балтић, Вук Павић, Данило Вукота и Андреј Стојанчић су носиоци Вукове дипломе јер су кроз читаво гимназијско образовање имали успјех 5.00 и примјерно владање. Ученица Жељана Тубин је ђак који није имао нити један изостанак кроз читаво школовање.

За посебну ангажованост, активности у свим свечаностима у школи и ван ње, за промоцију Гимназије у заједници награђен је Василије Пачариз. Специјална признања у конкуренцији најбољих примили су Вук Павић и Вања Балтић.

Али ипак, најбољи међу најбољима и ученик генерације 2018/2022. је ученик општег смјера Данило Вукота!

Данило, честитамо на овако важном признању!

Увјерени смо да ће Данило и остали наши ученици смјело ходити стазом живота и бити успјешни у наставку свог образовања. Велике наде полажемо у Вас али запамтите да у животу прво будете човјек па тек онда све оно што желите!

Не заборавите храм знања у којем сте стасали у младе и вриједне људе и гдје смо вам дали одличне темеље те кућу чија су вам врата увијек отворена. Честитамо и срећно на путу одрастања!