23/4/2022.

IN MEMORIAM МИХАЈЛО ШУРЛАН

Неких професора смо се помало бојали. Учили су нас и припремали за живот са озбиљношћу, тежином и бескомпромисношћу коју ће изискивати и живот сам. Неки су знали да растјерају тмурне мисли, тежину ланаца, озбиљност момента и нагласе да нам је једнако потребан и титрај стомачних мишића који спонтану шалу претварају у наш осмијех, насушни. Чини нам се нико као наш Микајло. Нас који смо као некадашњи ученици послије улазили у зборницу као професори и колеге, најбрже и најједноставније отапала је твоја непосредност. Чинила нас је једнаким прије него што смо то могли бити. Задужио си нас много. И показао пут људскости којим ми твоје колеге, надамо се, ходимо. И сви твоји ученици. Вјечна ти слава и хвала, друже Микајло. Покој души твојој.