23/2/2021.

МОГУЋ ПРЕЛАЗАК НА ОНЛАЈН НАСТАВУ

Директор Гимназије “Свети Сава” Приједор Вељко Јањетовић изјавио је данас да је могуће да ће се у овој школи прећи на онлајн наставу због зачепљења канализационих одвода у згради. Прошле седмице дошло је до зачепљења канализационих одвода. Покушавало се то ријешити. Покушаће се и данас. Ако се не успије, прелази се на онлајн наставу рекао је Јањетовић новинарима у Приједору након сједнице Градског штаба за ванредне ситуације. Он је навео да су о ситуацији упознати Штаб и Министарство просвјете и културе Републике Српске. – Што се тиче епидемиолошке ситуације у вези са ковидом, ту је све под контролом. До када ће онлајн настава трајати, све зависи, док се тај проблем са канализационим одводима не ријеши – додао је Јањетовић. У приједорској гимназији настава у другом полугодишту одвија се само на приземљу због оштећења насталих у земљотресу усљед којих спрат зграде није услован за извођење наставе. Будући да школа има 13 одјељења, а шест учионица у приземљу, свих шест одјељења из прве смјене наставу је похађало у учионицама, док се једно од седам одјељења друге смјене смјењивало на онлајн режиму. Градоначелник Приједора Далибор Павловић у више наврата је позивао Министарство просвјете и културе Републике Српске да учествује у санацији штете на згради гимназије, након што је град непосредно након земљотреса обезбиједио интервентна средства за интервенције на крову и димњацима.

prijedor24.com