12/3/2024.

ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ УЧЕНИЦИМА НА ТЕМУ „ПОЗДРАВ ПРОЉЕЋУˮ

На иницијативу проф. Милане Војводић у сарадњи са проф Дином Сикирићем, у оквиру часа физичког васпитања, чланови ПД Клековача, секретар друштва Марко Сарић и Славица, одржали су предавање ученицима I.и III. разреда о планинарској акцији „Поздрав прољећуˮ која ће се одржати 24. марта на Козари.

Поред тога, упутили су ученике у основе планинарења и потребној опреми као и правилном понашању у природи.

Циљ предавања је да што више ученика учествује у активности због бројних бенефита које она носи попут боравка у природи и на свјежем ваздуху, здравља, стицања нових познанства и дружења, свијести о чувању природе и сл.

У оквиру наше Гимназије планинарење се увијек његовало и многи чланови су били њени професори и ђаци јер подржавамо позитивне вриједности.