19/3/2020.

ONLAJN НАСТАВА ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ ПОЧИЊЕ 23. МАРТА

Средње школе у Републици Српској у понедјељак, 23. марта, треба да започну извођење onlajn наставе за општеобразовне предмете. Републички педагошки завод је уз сагласност Министарства просвјете и културе Републике Српске донио одлуку да средње школе у складу са својим могућностима треба да организују наставу путем својих интернет страница и других расположивих средстава комуникације на даљину. "Средње школе треба да доставе Републичком педагошком заводу информацију о начину на који ће успоставити комуникацију са ученицима и обавијестити их о реализацији наставних садржаја, која ће средства користити за презентацију и на који начин ће бити доступна ученицима", наведено је у допису који је Републички педагошки завод упутио средњим школама.
С циљем спречавања ширења вируса корона у Републици Српској је донесена одлука да настава у основним и средњим школама буде обустављена до краја марта. Настава на даљину за ученике основних школа организована је путем програма Радио-телевизије Републике Српске и почела је у уторак, 17. марта.

Када је у питању организовање online наставе у нашој школи, 19.3. одлучено је следеће:

- званичан начин комуникације наставника са ученицима у ЈУ Гимназија „Свети Сава” Приједор док траје online настава биће путем мејл-а (одјељењске старјешине су послали школи своје и мејл адресе ученика),

- свим наставницима ће бити прослијеђене мејл адресе ученика из одјељења којима предају,

- час, односно лекција, треба да обухвата градиво до којег су наставници дошли прије прекида наставе и то треба да буде обрада новог градива,

- лекције могу бити у форми презентације(PowerPoint), ел. записа (Word, PDF), слике (JPG, PNG) итд.(са јасним упутама),

- сви наставници у раду са ученицима могу користити поред маила и вибер групе, месинџер и сл. ради додатних консултација са ученицима,

- ученици се такође могу додатно информисати путем школског телефона 052/212-003 и званичне веб странице односно друштвених мрежа које користи школа.

Напомињемо да је овај облик наставе обавезан за све ученике те је потребно да редовно прате и учествују у реализацији наставних јединица. Имајући у виду сложеност ситуације молимо ученике за стрпљење и сарадњу како бисмо заједно превазишли овај период и вратили се што прије у школске клупе.