10/3/2020.

ОБУСТАВА НАСТАВЕ У ОСНОВНИМ И СРЕДЊИМ ШКОЛАМА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

На основу Закона о републичкој управи и Закључка Владе Републике Српске од данас, министар просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић донијела је Наредбу о обавезном обустављању васпитно-образовног рада у основним и средњим школама ради превентивног дјеловања и спријечавања појаве ширења вируса корона. Овом наредбом обуставља се васпитно-образовни рад у основним и средњим школама у Републици Српској у периоду од 11. до 30. марта ове године с циљем превентивног дјеловања и спријечавања појаве ширења вируса корона, саопштено је из овог министарства. Такође се забрањују сва окупљања у просторијама основних и средњих школа и установа ученичког стандарда. За спровођење ове наредбе одговорни су директори основних и средњих школа и установа ученичког стандарда. Инспекцијски надзор над спровођењем ове наредбе обавља Републичка управа за инспекцијске послове.

М.Ковачевић/blic.rs