13/5/2024.

МАТУРСКИ ПАНОИ, ГЕНЕРАЦИЈА 2020-2024.

ДРАГА ГЕНЕРАЦИЈО 2020-2024.

Честитамо вам успјешан завршетак гимназијског школовања! Када се у обзир узме да сте прије четири године изабрали да будете гимназијалци онда је јасно да умијете да учините праве изборе. Ако се већ сада осврнете било је исправно и лијепо, зар не? Свако искуство је ваше искуство због којег ћете бити богатији и оно не постоји да вас сломи него да вас створи.

Сада је дошло вријеме да даље растете, да изграђујете себе и свијет око себе. Почетак је овдје и сада, краја нема а циљ зависи само од вас.

Неуспјехе прихватите једнако као успјехе јер су они само знакови на путу којим ходите. Свако искуство је богатство, а кроз литературу сте научили да се током живота у теби боре два вука и да побјеђује онај којег храниш. Храните оног хуманог, отвореног, марљивог јер ће вам донијети срећу и тако ћете увијек имати више.

На свом путу не заборавите да вашу срећу ствара оно што јесте, а не оно шта имате.

Храбро и мудро корачајте својим путем и слушајте срце. Оно има највећи мозак јер зна шта је најбоље за вас.

И на крају, поносите се што припадате породици гимназијалаца којој сте увијек драги и добродошли.

Нека вам је све лако и увијек срећно!

Живјели нам!

Проф. Далиборка са осталим професорима Гимназије.