28/12/2018.

УЧЕНИЦИ ПРИЈЕДОРСКЕ ГИМНАЗИЈЕ НАСТАВЉАЈУ ДА НИЖУ УСПЈЕХЕ НА ЛИТЕРАРНИМ КОНКУРСИМА

Гимназијалци настављају да нижу успјехе на литерарним конкурсима. Ана Мирјана Брдар I-4 је на конкурсу поводом обиљежавања Дана Републике Српске од 178 литерарних радова из 37 школа освојила треће мјесто за рад "Моја Република". Да би срцем била одани лирик тамо докле јој досеже видик осјетила је и ријечима проговорила ученица разреда II-3 Бојана Јаковљевић! Њен литерарни рад, поема "Република Српска" пети је похваљени рад на републичком нивоу, на пољу стваралачком кога је сачинило 178 литерарних радова. Ментор је Бранкица Новаковић, проф. српског језика и књижевности.

Краткословље је проговорило! А шта би друге мисли до да одобре – ријечима уско, мислима широко. Језгровитим фоном поиесис тихо кличе као што се тихо тутњи. Тихо зато што је скромно и племенито! Блага ријеч од бујице срца. И теку метонимијом емоција, мисао па ријеч! И оживјеше катарзом! Израсте отаџбина – република! Засигурно тада перо надгледаше писац довикујући – Хвала драги кочићевци! Традиционални литерарни конкурс Република Српска изњедрио је своје прегаоце. Ана Мирјана Брдар, ученица разреда I-4 и Бојана Јаковљевић, ученица разреда II-3 благодатним трагом човјечије потребе да ствара задужиле су нашу пажњу и захвалност! На републичком нивоу стотину седамдесет и осам пријављених литерарних радова награђене су трећим мјестом у категорији средњих школа и петим похваљеним гласом поезије. Чини ти се свијете! Не, није лако! До једноставности треба узрасти!Драгим ученицама желим мирне степенике умозрења! Предметни наставник: Бранкица Новаковић, професор српског језика и књижевности.

Још једном честитамо ученицима и професору ментору Бранкици Новаковић.