21/12/2018.

ГИМНАЗИЈАЛАЦ ДАНИЈЕЛ ВИДАЧАК ОСВОЈИО ДРУГО МЈЕСТО НА ФЕСТИВАЛУ ПОЕЗИЈЕ

На 17. Међународном фестивалу поезије за дјецу и младе који се одржао у Источном Сарајеву наш ученик Данијел Видачак освојио је друго мјесто. Ментор је Сања Бабић, проф. српског језика и књижевности. Данијел је иначе и члан литерарне секције коју такође води професорица Бабић. - Да будем без лажне скромности, задовољан сам својим пласманом на 17. Међународном фестивалу поезије за дјецу и младе. Наиме, иако се не могу похвалити "златом" ја сам се задовољио "сребром". За мене ова награда представља мало, али опет значајно признање на мом умјетничком путу. На конкурс сам послао три пјесме, "Азра" "Сребрна лига" те "Сјај". У лекторисању и рецензовању ових али и многих других мојих дјела помогла ми је проф. српског језика Сања Бабић. Професорици се још једном и овом приликом захваљујем - истакао је Данијел Видачак. Честитке нашем ученику и професору ментору на освојеној награди.