13/4/2024.

ЕКСКУРЗИЈА ПРВИХ РАЗРЕДА У СРБИЈУ

Ученици првих разреда ове седмице били су на екскурзији у Србији.

Успут су посјетили Београд и Прву београдску гимназију.Овом посјетом договорена је сарадња и размјена ученика наше и ове школе у будућем периоду. Иначе, Прва београдска гимназија се налази у центру Београда и основана је 1839. г. Једна од занимљивости везаних за ову установу јесте та да су је похађале бројне велике личности наше историје, културе и сл. међу којима су нпр. Михајло Петровић Алас, Јован Цвијић, Јован Скерлић, Александар Белић, Коста Вујић, Милан Виујаклија, Гаврило Принцип, Живојин Мишић, краљ Петар I ,… Захваљујемо се Огњену Влачини који нас је спојио и потакао на ову посјету и сарадњу. Захваљујемо се управи Прве београдске гимназије, господину директору Александру Андрејићу и професорима , на срдачном пријему и дружењу јер нам је изузетна част сарађивати са оваквом школом!

Затим су посјетили Споменик незнаном јунаку на Авали и Београдски победник. Такође су посјетили и манастир Раковица. Затим је путовање настављено у правцу археолошког налазишта Винча и старог града Голупца. Више у фотографијама које слиједе: