18/10/2019.

УЧЕНИЦИ РАЧУНАРСКО-ИНФОРМАТИЧКОГ СМЈЕРА НА ПРЕДАВАЊУ МОЈА „DIGITAL NOMAD” АВАНТУРА

Ученици наше школе, рачунарско-информатичког смјера, заједно са ученицима Електротехничке школе, смјер информационе технологије, присуствовали су вечерас у Агенцији за Економски Развој Града Приједора „ПРЕДА” предавању на тему: моја „Digital Nomad” avanatura. Предавање је одржао IT стручњак из области база података, Денис Ђукић, приједорчанин који ради и живи у Љубљани. За Дениса не зна пуно људи у нашем граду. Наиме, поред приватног бизниса који је покренуо у Словенији, он већ више од двије године ради и путује свијетом. Кључне компетенције су му администрација Oracle база података, програмирање у SQL, PLSQL-u, Apex-у, Linux администрација и bash програмирање, SCRUM и Kanban пројектно вођење, управљење организацијама ADIZES методологијом и многа друга знања. Као дипл. Инг. и мастер Електротехнике и рачунарства након стицања искустава радом за међународне компаније, од 2011. год. послује самостално са својом фирмом, што му повремено омогућава рад преко интернета. Ту слободу искориштава да одпутује и ради из удаљених дестинација, највише Канарских острва, али и Тајланда, Балија, Филипина, Индије, Шри Ланке, Сингапура, Малезије и свакако незаобилазних: Београда и родног града Приједора. Како започети своју каријеру у IT сектору и своју пословну идеју претворити у успешано пословање, само су нека од питања на које је одговарао наш домаћин вечерас, Денис Ђукић. Предавању које почело у 17:00 часова и трајало скоро до 19:00 часова присуствовали су још и гимназијски професори рачунарства и информатике, Владимир Вученовић и Мирослав Ковачевић.