27/1/2019.

ГИМНАЗИЈА ПРОСЛАВИЛА ШКОЛСКУ СЛАВУ И ДАН ШКОЛЕ

Данас је приједорска Гимназија обиљежила Савиндан, школску славу и Дан школе. Ученици и професори, као и сваке године до сада, припремили су богат културно-умјетнички програм. Светосавски дух треба бити и данас идеја водиља просвјетним радницима, поручио је Вељко Јањетовић, директор Гимназије.- Ово је веома битан дан за нашу школу и зато смо сви радосни. Нарочито јер ове године обиљежавамо 100 године постојања Гимназије- рекао је Јањетовић. Свечаности у нашој школи присуствовала је и Моња Касаловић, начелник Одјељења за друштвене дјелатности, која је честитала Савиндан свим приједорским просвјетним радницима, ученицима и студентима. Директор школе додијелио је признање за изузетно залагање у ваннаставним активностима професорима Младену Карајици и Саши Комшићу. Након културно-умјетничког програма, гости и радници школе су наставили прославу уз закуску која је приређена у зборници школе.

М.Ковачевић/РТП