7/12/2021.

ПОЧЕЛО ОБИЉЕЖАВАЊЕ СТОГОДИШЊИЦЕ ПРИЈЕДОРСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

У оквиру обиљежавања стогодишњице Гимназије „Свети Сава“ вечерас је у градском Позоришту одржана прва од манифестација, изложба слика на којој су своје радове изложили бивши, али и садашњи ученици и професори Гимназије. – Ријеч је о ликовној изложби под називом „Круг“- рекао је Вељко Јањетовић, директор Гиманзије и за сутра најавио промоцију документарног филма о стогодишњици ове школе под називом „Вијек и заувијек“. Сликар и бивши гимназијалац Радослав Тадић рекао је овом приликом да је на изложби показао свој рад из најновијег опуса рекавши да му је драго што је дио ових свечаности. Милица Ђерић, професор ликовне културе у Гимназији „Свети Сава“ и организатор изложбе, нагласила је да се изложба састоји из три цјелине. – То је изложба дјела академских сликара и графичара, бивших гимназијалаца, са 17 дјела, имамо и три аутора садашњих ученика Гимназије, а ту је и изложба старих и ријетких књига из фундуса гимназијске библиотеке – рекла је Ђерићева. У Градском позоришту поводом стогодишњице Гимназије у четвртак ће бити одржана и свечана академија.