2/10/2022. МАТУРСКА ЕКСКУРЗИЈА, ПОСЈЕТА СЈЕВЕРНОЈ МАКЕДОНИЈИ И ГРЧКОЈ

Епидемија корона вируса сада је на сву срећу иза нас, екскурзије су поново дозвољене, тако да су наши гимназијалци након неколико година паузе опет могли да уживају у матурској екскурзији. Овога пута поред републике Грчке, гимназијалци су посјетили и Сјеверну Македонију. У Сјеверној Македонији гимназијалци су посјетили главни град Скопље а након тога су се запутили пут Охрида, града који се налази на обали истоименог језера. У Охриду су обишли град и околину града. У самом граду се налази и антички театар, а након театра гимназијалци су обишли и манастир Св. Наума у којем се налазе оригиналне фреске IX вијека. У Грчкој су традиционално наши ученици уживали у прелијепим плажама Паралије. У току путовања посјећен је и један од најстаријих европских градова, град Солун. Поред самог града, највећи утисак на наше ученике оставила је посјета српском војничком гробњу „Зејтинлик”. Такође у Солуну је посјећена и црква Св. Димитрија која је споменик свјетске културне баштине (UNESCO). На крају си гимназијалци посјетили нестварне и величанствене манастире „Метеоре”. Како је то све изгледало, погледајте у сликама у прилогу.