12/10/2022.

СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ГРЧКОГ КУТКА У НАШОЈ ШКОЛИ

У нашој Гимназији данас је свечано отворен Грчки кутак - простор за изучавање грчког језика и културе који постаје културна спона српско-грчког братства и пријатељства. Том приликом ученици и професори Гимназије уприличили су пригодан програм. Хор школе, под водством проф. Сњежане Хрваћанин, извео је пјесму Тамо далеко. Анђела Станојевић извела је грчку пјесму „Та галазиа су гаматаˮ уз клавирску пратњу проф. Софије Ковачевић. Монолог Антигоне говорила је Теодора Ковачевић (ментор проф. Марина Тута). Удружење за очување традиције извели су двије грчке пјесме: Ми моу тимонис и О каимос. На ликовном осликавању учионице радила је Амила Диздаревић ( ментор проф. Милица Ђерић) Директор школе, Вељко Јањетовић, одржао је уводни говор и поздравну ријеч. Својим присуством свечаност су увеличали наши ученици, професори, грађани те амбасадор Грчке у БиХ Димитрос Папандреу; градоначелник Приједора Слободан Јавор, предсједник удружења грађана “Српско- грчког братства и пријатељства” Небојша Савановић те остали званичници наше Општине. Поносни смо што смо дио ове лијепе приче и што смо важна степеница у српско-грчком пријатељству.