2/6/2021.

СВЕЧАНА ДОДЈЕЛА ДИПЛОМА МАТУРАНТИМА

Још једна генерација матураната свечано је испраћена у приједорској Гимназији. Овога пута, због пандемије вируса Корона, дипломе су свечано додијељене у школском дворишту уз нешто скомнији културно-умјетнички програм него иначе. Програм је почео у 19:30 часова. Најприје је школски хор извео студентску химну „Gaudeamus igitur”. Потом се свима присутнима обратио директор школе, проф. Вељко Јањетовић. Награду за најбољи писмени рад из српског језика добио је Давид Бојић IV-3. Услиједила је једна музичка пауза коју је извела наша ученица Ивона Одицки. Она је пјевала пјесму од Марије Шерифовић- „Не волиш је знам”. Након ове предивне музичке нумере услиједила је подјела диплома матурантима. Дипломе су подијелиле одјељењске старјешине; IV-1 Наташа Карајица; IV-2 Дино Сикирић; IV-3 Сњежана Хрваћанин. Након свечане додјеле диплома Ивона нам је отпјевала још једну пјесму(Маја Оџаклијевска- Ти си тај што лудује). На крају су јавно похваљени пројекти „Ја грађанин” ( IV-2, ментор Александра Зец, проф.) и „Учење кроз рад”( IV-1, ментори Свјетлана Рончевић, проф. и Наташа Карајица, проф.). Признање „најактивнији читалац” добила је Ирена Скеја IV-2. Похваљени су сљедећи ученици за одличан успјех и примјерно владање (Вуковци):
-Наташа Бубало
-Соња Гаврановић
-Маја Обрадовић
-Катарина Рончевић
-Ана Кондић
-Анамарија Марин
-Хелена Милојица
За ученика генерације проглашена је Анамарија Марин. Поводом свечане додјеле диплома, Данило Пауковић (III разред), отворио је изложбу слика коју су сви пристуни могли да погледају. Нашим матурантима честитамо, желимо им најприје много среће и здравља, и наравно успјеха у даљњем школовању и животу.